Singapura

Pesta Perdana 13 Kembali Lagi

Pesta Perdana yang ke 13 akan berlangsung pada 28 Mac ini.

Pesta Perdana yang ke 13 akan berlangsung pada 28 Mac ini.

Pesta Perdana ini kembali lagi buat kali ke 13! Tahun ini, anugerah berprestij bagi penggiat seni hiburan Singapura ini akan berlangsung pada 28 Mac 2015 dan akan diadakan buat kali terakhirnya di panggung TV Mediacorp di Caldecott sebelum berpindah ke tempat baru. Tema 50-an dipilih untuk anugerah pada tahun ini sempena sambutan kemerdekaan Jubli Emas republik tersebut. Program ini dapat diikuti di MediaCorp Suria di Singapura dan Channel News Asia, bagi anda yang di luar Singapura dan turut ingin menyaksikan acara tersebut. Pesta Perdana merupakan satu acara penganugerahan dwitahunan yang berprestij bagi mengiktiraf hasil karya dan bakat anak-anak termpatan Singapura dan Nusantara dalam memajukan industri hiburan di negara tersebut.

Berikut adalah pencalonan Pesta Perdana 13 pada tahun ini:-

1. KATEGORI PELAKON LELAKI TERBAIK DALAM WATAK UTAMA – DRAMA BERSIRI
Ashmi Roslan Walimah Sr 2 Oak 3 Films
Iqram Dinzly Kes 253 Oak 3 Films
Sani Hussin Di Luar Garisan Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Sharnaaz Ahmad Danny Flipside Stories
Syarif   Belah Hati DV Studio
2. KATEGORI PELAKON WANITA TERBAIK DALAM WATAK UTAMA – DRAMA BERSIRI
Ariati Tyeb Papar Kes 253 Oak 3 Films
Elfaeza Ul Haq Danny Flipside Stories
Hashimah Hamidon Mengejar Mentari MediaCorp Eaglevision
Izyan Mellyna Walimah Sr 2 Oak 3 Films
Nadiah M Din Danny Flipside Stories
3. KATEGORI PELAKON LELAKI TERBAIK DALAM WATAK PEMBANTU – DRAMA BERSIRI
A. Mahadi Mengejar Mentari MediaCorp Eaglevision
Abdullah Ahmad Belah Hati DV Studio
Fadhlur Rahman 9 Nyawa Oak 3 Films
Nick Mikhail Kasih Berbisik MediaCorp Eaglevision
Taufiq Salleh Danny Flipside Stories
4. KATEGORI PELAKON WANITA TERBAIK DALAM WATAK PEMBANTU – DRAMA BERSIRI
Adlina Adil Di Luar Garisan Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Ateeqah Mazlan Belah Hati DV Studio
Farhana M Noor Belah Hati DV Studio
Haryani Othman R&D Shortman Films
Nurijah Sahat Danny Flipside Stories
5. KATEGORI PELAKON LELAKI TERBAIK DALAM WATAK UTAMA – DRAMA KHAS / ANTOLOGI
Keith Foo Raya Sempurna Flipside Stories
Najib Soiman Pesan Ayah Blue River Pictures
Nick Mikhail Bingit Sr 2 MediaCorp Eaglevision
Sharnaaz Ahmad Cinta Ramadan Flipside Stories
Zaidi Ibrahim Raya Bersama MediaCorp Eaglevision
6. KATEGORI PELAKON WANITA TERBAIK DALAM WATAK UTAMA – DRAMA KHAS / ANTOLOGI
Aishah Ahmad Ingat Tak Mak DV Studio
Halimah Ismail Ingat Tak Mak DV Studio
Rosita Hussin Kasih Ibu DV Studio
Seriwahyuni Jaes Raya Bersama MediaCorp Eaglevision
Siti Hajar Bingit Sr 2 MediaCorp Eaglevision
7. KATEGORI PELAKON LELAKI TERBAIK DALAM WATAK PEMBANTU – DRAMA KHAS / ANTOLOGI
Hasif Nasir Papa Kool Element Pictures
Jeff Catz Ingat Tak Mak DV Studio
Junaidi Sali Ingat Tak Mak DV Studio
Sani Hussin Pesan Ayah Blue River Pictures
Zaidi Ibrahim Pesan Ayah Blue River Pictures
8. KATEGORI PELAKON WANITA TERBAIK DALAM WATAK PEMBANTU – DRAMA KHAS / ANTOLOGI
Junaidah Ekhsan Raya Bersama MediaCorp Eaglevision
Maiya Rahman Bingit Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Mastura Ahmad Bingit Sr 2 MediaCorp Eaglevision
Nurul Akhmar Ingat Tak Mak DV Studio
Rahimah Rahim Tetap Anak Papa Thinkplate
9. KATEGORI PELAKON TERBAIK DALAM WATAK KOMEDI
Alias Kadir Bubur Masjid Air Katira Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Era Farida Bubur Masjid Air Katira Sr 2 MediaCorp Eaglevision
Khairudin Samsudin Sinar Lebaran 2014 MediaCorp Eaglevision
Suhaimi Yusof R&D Shortman Films
Suhaimi Yusof Sinar Lebaran 2014 MediaCorp Eaglevision
10. KATEGORI PELAKON HARAPAN TERBAIK
Asraf Amin Belah Hati DV Studio
Faizal Rahman Rima Hatiku MediaCorp Eaglevision
Farhana M Noor Belah Hati DV Studio
Izyan Mellyna Walimah Sr 2 Oak 3 Films
Norhayati Malik Bingit Sr 2 MediaCorp Eaglevision
11, KATEGORI PENGACARA TERBAIK – HIBURAN
Khairudin Saharom Sinaran Hati 2013 MediaCorp Eaglevision
Khairudin Samsudin Maintain Sr 2  Mediamorphosis
Khairudin Samsudin Te:Ra Seh 1.0 MediaCorp Eaglevision
Nurul Aini Kita Gerek Sr 2 Dua M
Syirah Jusni POP MediaCorp Eaglevision
12. KATEGORI PENGACARA TERBAIK – RANCANGAN INFORMASI
Dalina Jaapar Kembara Kasih Filmat36
Hazlina Halim Terbit  DV Studio
Najip Ali Kita Orang Singapura Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Nurul Akhmar Jus Sr 6 MediaCorp Eaglevision
Rilla Melati Rudy & Rilla Sr 4 MediaCorp Eaglevision
13. KATEGORI BINTANG CILIK TERBAIK 
Ahmad Sirhan Cobaan Kassim Selamat Dua M
Ahmad Sirhan SAM MediaCorp Eaglevision
Danish Putra Belah Hati DV Studio
Dayang Nur Balqis Danny Flipside Stories
Nyla Esman Ingat Tak Mak DV Studio
14. KATEGORI DRAMA TERBAIK
Belah Hati DV Studio
Bingit Sr 2 MediaCorp Eaglevision
Danny Flipside Stories
Mengejar Mentari MediaCorp Eaglevision
Walimah Sr 2 Oak 3 Films
15. KATEGORI DRAMA KHAS TERBAIK 
Ingat Tak Mak DV Studio
Kasih Ibu DV Studio
Pesan Ayah Blue River Pictures
Raya Sempurna Flipside Stories
Tetap Anak Papa Thinkplate
16. KATEGORI RANCANGAN HIBURAN TERBAIK 
King Juara Memasak Mediamorphosis
Kita Gerek Sr 2 Dua M
Maintain Sr 2 Mediamorphosis
SG Mania MediaCorp Eaglevision
Te:Ra Seh 2.0 MediaCorp Eaglevision
17. KATEGORI RANCANGAN HIBURAN KHAS TERBAIK
Anugerah Planet Muzik 2014 MediaCorp Warna, Ria & Eaglevision
Projek Kasih 2013 MediaCorp Eaglevision
Projek Kasih 2014 MediaCorp Eaglevision
Sinar Lebaran 2014 MediaCorp Eaglevision
Viva Elektra MediaCorp Eaglevision
18. KATEGORI RANCANGAN INFORMASI TERBAIK 
Di Hujung Pelangi Media Reel
Kembara Kasih Filmat36
Kita Orang Singapura Sr 1 MediaCorp Eaglevision
Percaya Lagi DV Studio
 Terbit DV Studio
19. KATEGORI RANCANGAN KANAK-KANAK TERBAIK 
Buli Baik MediaCorp Eaglevision
Kisah Kita MediaCorp Eaglevision
Mat Yoyo Berhari Raya MediaCorp Eaglevision
O.M.G DV Studio
SAM MediaCorp Eaglevision
20. KATEGORI ARAHAN TERBAIK – DRAMA 
Bingit Sr 2: Bayangan Sepi Nasir & Team MediaCorp Eaglevision
Bingit Sr 2: Fantasi Biru Sanif Olek & Team MediaCorp Eaglevision
Ingat Tak Mak Zulanan Ahmad DV Studio
Raya Sempurna Razi Salam Flipside Stories
Tetap Anak Papa Seriwahyuni Jaes, Diana Salim Thinkplate
21. KATEGORI ARAHAN TERBAIK – HIBURAN 
Anugerah Planet Muzik 2014 Fadila A. Wahid MediaCorp Eaglevision
SG Mania Zaharian Osman, Samri Badi MediaCorp Eaglevision
Sinar Lebaran 2014 Zaharian Osman, Fadila A Wahid MediaCorp Eaglevision
Te:Ra Seh 1.0 Fadila A. Wahid, Zaharian Osman MediaCorp Eaglevision
Viva Elektra Fadila A Wahid, Zaharian Osman & Team MediaCorp Eaglevision
22. KATEGORI SKRIP TERBAIK – DRAMA 
Bingit Sr 1: Wajah-Wajah Amanah Mustafi MediaCorp Eaglevision
Bingit Sr 2: Aku dan Avatar Wan Firzaleenazrah MediaCorp Eaglevision
Ingat Tak Mak Haryani Othman, Janet Liau DV Studio
Pesan Ayah TT Dhavamanni,Manoj Prabhoda Chandran,

Aidli Mosbit, Seriwahyuni Jaes

Blue River Pictures
Raya Sempurna Razi Salam Flipside Stories
23. KATEGORI SKRIP TERBAIK – HIBURAN
Anugerah Planet Muzik 2014 Linilidia Abdul Hamid MediaCorp Eaglevision
Kita Gerek Sr 2 Ferlini Fandi, Aisyah Mohd Nooh Dua M
SG Mania Netty Fiona Othman MediaCorp Eaglevision
Sinar Lebaran 2014 Netty Fiona Othman MediaCorp Eaglevision
Viva Elektra Wan Firzaleenazrah MediaCorp Eaglevision
24. KATEGORI SKRIP TERBAIK – INFORMASI 
Di Hujung Pelangi Julianawarti Jumali,Seriwahyuni Jaes Media Reel
Jus Sr 6 Johari Aziz MediaCorp Eaglevision
Percaya Lagi Haryani Othman DV Studio
Rudy & Rilla Sr 4 Linilidia Abdul Hamid MediaCorp Eaglevision
Terbit  Haryani Othman DV Studio
25. KATEGORI VIDEOGRAFI TERBAIK – DRAMA
Bingit Sr 2 Sofyan Daud MediaCorp Eaglevision
Cinta Ramadan Noor Azam Sheriff Flipside Stories
Ingat Tak Mak Faizal Ramli DV Studio
Raya Sempurna Noor Azam Sheriff Flipside Stories
Tetap Anak Papa Harrywanto Thinkplate
26. KATEGORI SUNTINGAN TERBAIK – DRAMA 
Belah Hati DV Studio Post DV Studio
Bingit Sr 2 Flashforward MediaCorp Eaglevision
Ingat Tak Mak  DV Studio Post DV Studio
Kasih Ibu DV Studio Post DV Studio
Mengejar Mentari  Flashforward MediaCorp Eaglevision
27. KATEGORI DESAIN PEMBUKAAN TERBAIK
9 Nyawa Oak 3 Films Oak 3 Films
Anugerah Planet Muzik 2014 Post Office MediaCorp Warna & Ria
Bingit Sr 1 Flashforward MediaCorp Eaglevision
Kembara Kasih Filmat36 Filmat36
Maintain Sr 2 Safiyuddin Razif Mediamorphosis
28. KATEGORI REKAAN IMEJ TERBAIK 
Bingit Sr 2 Intan MediaCorp Eaglevision
Maintain Sr 2 Razinna Nuri Mediamorphosis
Sinar Lebaran 2014 Fatimah Mohsin & Team MediaCorp Eaglevision
Te:Ra Seh 1.0 Fatimah Mohsin & Team MediaCorp Eaglevision
Viva Elektra Fatimah Mohsin & Team MediaCorp Eaglevision
29. KATEGORI LAGU TEMA TERBAIK 
Belah Hati Belah Hati Composer: Zulanan AhmadLyricist:  Zulanan Ahmad

Singer: Sofia Arissa

DV Studio
Bingit Sr 1 Mental Composer: Reyza HamizanLyricist: Reyza Hamizan / Tukang Kata

Singer: Eiss feat Tukang Kata

MediaCorp Eaglevision
Mengejar Mentari Mengejar Mentari Composer: Sulaiman WahabLyricist: Nizam Rahman

Singer: Maiya Rahman

MediaCorp Eaglevision
Rima Hatiku Rima Hatiku Composer: Reyza HamizanLyricist: Reyza Hamizan

Singer: Rima Hatiku Cast feat Sezairie Sezali

MediaCorp Eaglevision
Walimah Sr 2 Kini dan Selamanya Composer: Reyza HamizanLyricist: Reyza Hamizan

Singer: Ashmi Roslan and Izyan Mellyna

Oak3 Films
30. KATEGORI  PERSONALITI LELAKI PALING POPULAR
Fir Rahman Code: L1
Hisyam Hamid Code: L2
Imam Shah Code: L3
Norman Ishak Code: L4
Syarif Code: L5
31. KATEGORI PERSONALITI WANITA PALING POPULAR
Farhana M Noor Code: W1
Mastura Ahmad Code: W2
Nadiah M Din Code: W3
Nurul Aini Code: W4
Wahyu Rahman Code: W5

Tinggalkan Jawapan

Masukkan butiran anda dibawah atau klik ikon untuk log masuk akaun:

WordPress.com Logo

Anda sedang menulis komen melalui akaun WordPress.com anda. Log Out /  Tukar )

Google photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Google anda. Log Out /  Tukar )

Twitter picture

Anda sedang menulis komen melalui akaun Twitter anda. Log Out /  Tukar )

Facebook photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Facebook anda. Log Out /  Tukar )

Connecting to %s